Historia - Bursa Szkolna Nr 1 w Łomży

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Historia Bursy

    Bursa Szkolna Nr 1 w Łomży (pierwotna nazwa Bursa Szkolnictwa Zawodowego) została powołana decyzją nr 3/76 Wojewody Łomżyńskiego w dniu 1 marca 1976 r. Tą decyzją przekształcono z dniem 1 marca 1976 r. internat przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Łomży w Bursę Szkolnictwa Zawodowego w Łomży. W dniu 21 lutego 1994 Bursa Szkolnictwa Zawodowego zmieniła nazwę na Bursę Szkolną zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej.

    (Dz. U. nr 41/94). Od 1.12.1994 został uchwalony Statut w oparciu, o który placówka funkcjonuje. Obecnie Bursa Szkolna Nr 1 w Łomży w systemie organizacyjnym podległa jest Prezydentowi Miasta jako organowi prowadzącemu i Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

    Bursa mieści się w dwukondygnacyjnym budynku, połączonym łącznikiem. W celu zapewnienia bezpieczeństwa budynek Bursy posiada monitoring zewnętrzny i wewnętrzny.

    Przyszłość naszej Bursy wiążemy z nieustannym doskonaleniem placówki i jej pracowników tak, aby sprostać wymaganiom zmieniającej się rzeczywistości oraz oczekiwaniom rodziców i wychowanków. 
 
ostatnia akualizacja: 16.06.2024
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego