Wybór zawodu - Bursa Szkolna Nr 1 w Łomży

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Wybór zawodu


Drodzy Maturzyści

Przed Wami trudne decyzje. W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju i brakiem możliwości indywidualnego kontaktu zachęcam do zajrzenia na poniższe strony internetowe. Znajdziecie tam wiele przydatnych informacji dotyczących świata zawodów, szkolnictwa wyższego oraz innych ciekawych materiałów z zakresu doradztwa zawodowego.
www.mapakarier.org

Mapa Karier
powstała po to, by w atrakcyjny sposób poszerzać wiedzę dzieci i młodzieży o rynku pracy i świecie zawodów. Mapa Karier dostępna jest w dwóch wersjach:
Miasto Zawodów
jest przeznaczone raczej dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, natomiast Ścieżki Kariery dla młodzieży i dorosłych. Znajdziecie tam pełen opis zawodu, istotne wymagania i umiejętności, przykładowe ścieżki edukacyjne, statystyki dla zawodu.
www.doradztwo.ore.edu.pl
Strona internetowa, na której można znaleźć filmiki dotyczące wyboru szkoły i zawodu, wyszukiwarkę szkół i placówek, publikacje, informacje o programach europejskich ( np. Erasmus).
www.perspektywy.pl

Portal edukacyjny, na którym znajdziecie informacje dotyczące matur, kierunków studiów, ranking uczelni wyższych, aktualności edukacyjne.
www.barometrzawodow.pl

Barometr zawodów to strona internetowa, na której można sprawdzić zapotrzebowanie na zawody w każdym z powiatów w Polsce oraz na poziomie województw. Barometr dzieli zawody na trzy grupy: deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe. Warto tu zajrzeć przed wyborem zawodu aby poznać prognozy dotyczące poszczególnych profesji.
www.tropicielmaturzysty.pl

Tropiciel Maturzysty
to wyszukiwarka, która pomoże Wam w wyborze studiów. Zasady są proste:
1. Zaznacz przedmioty, które zdajesz na maturze.
2. Określ poziom egzaminu (podstawowy czy rozszerzony).
3. Zaznacz typ uczelni, która Cię interesuje i sprawdź, na jakie kierunki studiów możesz aplikować.
W ten prosty i szybki sposób można dostosować przedmioty maturalne do kierunku studiów i na odwrót. Istnieje możliwość wielokrotnego wyboru i zmiany kryteriów wyboru, aż znajdzie się właściwą ścieżkę kształcenia.
Życzę owocnych poszukiwań i trafnych wyborów. W razie pytań i wątpliwości zachęcam do kontaktu. Można pisać na adres e-mail martaj.bursa1@gmail.com

Opracowała:
Marta Jankowska
cofnij

 
 
ostatnia akualizacja: 16.06.2024
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego