Zasady_zdrowego_zywienia - Bursa Szkolna Nr 1 w Łomży

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Zasady zdrowego żywienia - prelekcja - 2024


    Dnia 9 stycznia 2024 r. wychowankowie Bursy Szkolnej Nr 1 w Łomży uczestniczyli w spotkaniu z panią dietetyk z Akademii Łomżyńskiej. Prelekcja dotyczyła zasad zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia.
    Pani dietetyk, krok po kroku omówiła piramidę żywienia, przekazując wychowankom wskazówki z zakresu dietetyki i zdrowego odżywiania. Interesująca pogadanka połączona z prezentacją multimedialną stanowiły ciekawy element spotkania. Omówione zostały główne błędy w naszej diecie, które prowadzą nie tylko do nadwagi i otyłości, ale również wielu chorób cywilizacyjnych.
    Wychowankowie dowiedzieli się, jak ważną rolę w naszym jadłospisie odgrywają dobrze skomponowane śniadanie, obiad i kolacja. Jak dużą wartość dla naszego organizmu ma woda i ile powinniśmy jej pić oraz, jak ważną sprawą jest łączenie zdrowego odżywiania z aktywnością sportową. Młodzież uzyskała informację na temat produktów, jakich powinny unikać lub je ograniczyć, by długo cieszyć się dobrym zdrowiem, samopoczuciem i witalnością.

Opracowała: Renata Turska
cofnij

 
ostatnia akualizacja: 16.06.2024
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego